Od wielu lat KATES Polska Sp. z o.o. produkuje urządzenia dla renomowanych firm farmaceutycznych zarówno w krajowych jak i zagranicznych. W dziedzinie tej zapewniamy najwyższą jakość i solidność wykonania, a także pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz montaż w siedzibie naszych klientów.
Dla produkowanych przez nas urządzeń przeprowadzamy pełne testy kwalifikacyjne i odbiorowe tj. FAT, SAT, IQ, OQ, DQ.
Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa w czasie eksploatacji naszych wyrobów, przeprowadzana jest dla każdego egzemplarza szczegółowa analiza zagrożeń, na podstawie której klasyfikuje się urządzenie do odpowiedniej kategorii zagrożenia stosownie do właściwej dyrektywy europejskiej. W produkowanych przez nas urządzeniach występują zagrożenia opisane w następujących dyrektywach:
Na dowód zgodności z właściwą dyrektywa (lub kilku dyrektyw), wystawiamy deklarację zgodności z odpowiednią dyrektywą i znakujemy tabliczkę urządzenia znakiem CE Urządzenia nasze wykonujemy zgodnie ze specyfikacją i wymaganiami naszych klientów, a są to między innymi następujące rodzaje wyrobów:
Płaszcz wewnętrzny mieszalnika wykonany ze stali gatunkowej 1.4404 (316L wg AISI), pozostałe elementy konstrukcji nie będące w kontakcie z produktem ze stali 1.4301 (304 wg AISI). Uchylna pokrywa wspomagana przez sprężyny gazowe ułatwia dostęp podczas mycia zbiornika. Pokrywa na której zamocowany jest napęd mieszadła zabezpieczona jest przed całkowitym otwarciem za pomocą odciąganego bolca. Rama zbiornika spoczywa na skrętnych kołach antystatycznych i jest dostosowana do współpracy z wózkiem widłowym. Obroty mieszadła odbywają się za pomocą wariatora.
Płaszcz wewnętrzny zbiornika wykonany ze stali gatunkowej 1.4404 (316L wg AISI), pozostałe elementy konstrukcji nie będące w kontakcie z produktem ze stali 1.4301 (304 wg AISI). Całkowicie demontowalna pokrywa ułatwia dostęp podczas mycia zbiornika. Rama zbiornika spoczywa na skrętnych kołach antystatycznych i jest dostosowana do współpracy z wózkiem widłowym.
Widok w przekroju przedstawia konstrukcję topielnika przejezdnego o konstrukcji tzw. ”kubek w kubek”. Płaszcz wewnętrzny topielnika wykonany ze stali gatunkowej 1.4404 (316L wg AISI) osadzony jest w płaszczu grzewczym będącym jednokomorową przestrzenią. Całość jest otoczona płaszczem izolacyjnym, a przestrzeń pomiędzy płaszczem grzewczym i izolacyjnym wypełnia wełna mineralna. Elementy konstrukcji nie będące w kontakcie z produktem wykonane są ze stali 1.4301 (304 wg AISI). Całkowicie demontowalna pokrywa ułatwia dostęp podczas mycia zbiornika oraz dokonywania wsadu fazy tłuszczowej. Rama zbiornika spoczywa na skrętnych kołach . Proces grzania za pomocą grzałki osadzonej w płaszczu grzewczym sterowany jest automatycznie za pomocą systemu który odbiera sygnał z czujnika pomiaru temperatury produktu.
Filtr wykonany jest w wersji aseptycznej z zaworami odcinającymi membranowymi. Sam wkład filtrujący wykonany jest z sita szczelinowego w gatunku 1.4404 (AISI 316L). Produkt pompowany jest pompą membranową pneumatyczną. Na wlocie i wylocie wkładu filtrującego umieszczone są manometry z separatorem membranowym sygnalizujące stopień zanieczyszczenia filtra.
Pomost wykonany ze stali gatunkowej 1.4301 (304 wg AISI) umożliwia dostęp do włazów obsługowych w celu kontroli procesu a także ręcznego dozowania składników, magazynowanych na platformach. Platformy zabezpieczone są uchylnymi bramkami. Pokład pomostu i stopnie wykonane są w wysokiej jakości blachy antypoślizgowej (ryflowanej).
Zarówno płaszcz wewnętrzny mieszalników jak i instalacja linii zbudowane są ze stali gatunkowej 1.4404 (316L wg AISI). Powierzchnie nie będące w kontakcie z produktem. Obieg produktu i mycia odbywa się za pomocą dwu pomp: wirowej i krzywkowej. Kontrolowanie procesów technologicznych jest możliwe dzięki zastosowaniu systemu zaworów pneumatycznych obsługiwanych z poziomu panelu sterowania. Mieszalniki wyposażone są czujniki temperatury i poziomu dzięki czemu uzyskujemy ciągłość pomiarów.
Zbiorniki są zabezpieczone przed nadmiernym wzrostem lub spadkiem ciśnienia zaworami bezpieczeństwa. Odpowietrzenie zbiorników odbywa się poprzez filtry oddechowe z wziernikami rurowymi do kontroli zanieczyszczenia wkładu. Na rurach wylotowych połączonych z atmosferą zainstalowane są przerywacze płomienia izolujące zbiorniki od potencjalnego źródła zapłonu.